Лабораторна робота №5

Тема: «Створення моделі деталі змінного перерізу в САПР SolidWorks»

 

 

Хід роботи

 1. Відкрийте новий документ «Деталь», збережіть його під ім'ям «Воронка».
 2. Створіть ескіз в довідковій площині Зверху відповідно до розмірів, представлених на рисунку.

 1. Перед тим, як вийти з ескізу переконайтеся, що він повністю визначений (ескіз повинен бути виконаний у чорному кольорі).
 2. Якщо цього не сталося, клацніть правою кнопкою миші в будь-якому місці робочого вікна і виберіть з контекстного меню інструмент Повністю визначити ескіз.
 3. У Дереві конструювання (Feature Manager) вкажіть: Всі об'єкти ескізу.
 4. Натисніть - OK. Ескіз буде повністю визначений, після чого вийдіть з ескізу
 5. Створіть нову площину, паралельну до площини Зверху на відстані 81,25 мм вниз, використовуючи інструмент Довідкова геометрія: Площина, що знаходиться на панелі "Елементи".
 6. У Дереві конструювання (Feature Manager) вкажіть: Перша довідкова площина - Зверху (площина, паралельно якій на відстані 81,25 мм буде побудована нова довідкова площина); відстань - 81,25 мм; кількість площин - 1; якщо площина буде побудована не в тому напрямку, це можна виправити, поставивши прапорець Переставити.

 1.  Після вказівки всіх необхідних параметрів натисніть - OK. Буде створена Площина 1. Їй можна дати назву Площина воронки нижня. Зверніть увагу на Дерево конструювання: всім елементам, ескізами, площинах присвоєні імена, щоб простіше було відшукати необхідний об'єкт, скажімо для редагування.

 1. Під новозбудованої Площини воронки нижньої за допомогою інструменту Коло побудуйте коло діаметром 25 мм.
 2. Щоб ескіз був повністю визначений, необхідно додати взаємозв'язок : Центр кола з'єднати з початком координат взаємозв'язком Збіг .
 3.  З'єднайте центр кола з шістьма точками, що лежать в першому ескізі, осьовими лініями. Це дозволить розбити коло на дуги і показати на ній 6 точок.

 1. За допомогою інструменту Розбити об'єкт додайте 6 точок на дугу. Для цього слід в Головному меню на вкладці Інструменти необхідно вибрати Інструменти ескізу Розбити об'єкти. Щоб забезпечити збіг кожної з 6-ти точок осьової лінії, скористайтеся інструментом Додати взаємозв'язок Збіг

 1. Вийдіть з ескізу і за допомогою інструменту Бобишка по перетинах на панелі інструментів Елементи створіть перший елемент по перетинах.
 2.  У Дереві конструювання (Feature Manager) необхідно у вкладці Профілі вказати перший («Верхня площина») і другий («Ескіз горлечка») ескізи, а також у вкладці Параметри відобразити: Об'єднати суміжні грані.
 3. При створенні об'єкта по побудованих ескізах 2-х перерізів досить з'єднати (вказати при виборі профілю) 2 крайні точки. Після чого натиснути - OK. Перший елемент, побудований по перетинах готовий. Надайте йому ім'я «Воронка».

 1. За допомогою вже відомого інструменту Площина , що знаходиться в Довідковій геометрії на панелі інструментів "Елементи", побудуйте додаткову довідкову площину, віддалену на 50 мм від площини, в якій побудований ескіз горлечка. Дайте назву площині: Площина горлечка.

 1. За допомогою двох кіл необхідно побудувати Шийку з використанням інструменту Бобишка по перетинах . Переверніть Воронку і на її торцевій площині побудуйте коло. Визначте взаємозв'язок Корадіальний між цим колом і кругової кромкою Воронки.
 2.  У другій довідкової площині (Площина горлечка) побудуйте коло діаметром 11,25 мм. Для вирівнювання профілів додайте взаємозв'язок Вертикальний .

 1. Вийдіть з ескізу.
 2. За допомогою інструменту Бобишка по перетинах створіть елемент Шийка.

 1. Створіть тонкостінну деталь з використанням інструменту Оболонка . Для цього в Дереві конструювання (Feature Manager) необхідно вказати верхню межу Воронки і нижню межу горлечка, а також товщину стінки, рівну 1,5 мм. Після чого натиснути OK.

 1. Для побудови Обода Воронки необхідно у верхній площині Воронки (у площині Зверху) побудувати ескіз зовнішнього контуру Обода по зазначених розмірах. Для створення внутрішнього контуру необхідно використовувати команду Перетворення об'єктів , виділивши при цьому початковий ескіз Воронки, побудований в площині Зверху.

 1. За допомогою інструменту Витягнута бобишка побудуйте Обод товщиною 1,5 мм.

 1. Для вигину нижньої кромки Обода необхідно створити ескіз: півколо діаметром 1,5 мм, і за допомогою інструменту Бобишка по траєкторії створити елемент Крайка. Для створення ескізу необхідно ввести нову Довідкову площину кромки, перпендикулярну траєкторії створюваного елемента. У якості напрямку траєкторії слід використовувати крайку обода.

 1. Створити на шийці Воронки 3 ребра. Для цього необхідно в основі горлечка створити профіль Ребра з вказаними розмірами. Потім інструментом Бобишка по траєкторії створити Ребро, використовуючи в якості напрямку траєкторії відрізок прямої, виконаний на внутрішній поверхні горлечка. Для створення такої траєкторії слід за допомогою інструменту Лінія накреслити відрізок на внутрішній поверхні горлечка і додати взаємозв'язок Точка пронизування .

 1. Для створення двох інших ребер використовуйте інструменти Круговий масив і підключені Тимчасові осі.

 1. Виконайте Витягнутий виріз Наскрізь в Ободі, створивши попередньо ескіз в площині Обода по пропонованих розмірах.

 

 1. Скориставшись інструментом Зовнішні види, надайте бажаний колір Воронці, збережіть і закрийте документ.